Facket direkt facketdirekt.nu

LO-facken i Jönköpings län

Här finns kontaktuppgifter för LO-facken i Jönköping.


Publicerad Uppdaterad
Kopiera länk för delning

Bilmontör
Foto: Lars Forsstedt

Jönköpings län

Aneby

Johan Lindström, Kommunal, johan.blabar11@gmail.com

Eksjö

Johan Andersson, Målarna, hultabo@msn.com

Gislaved

Fredrik Johansson, IF Metall, fredrik.johansson@ifmetall.se

Gnosjö

Veronica Olmos Oscarsson, Kommunal, veronica.o.oscarsson@kommunal.se

Habo

Kommer inom kort.

Jönköping

Kommer inom kort.

Mullsjö

Liza Oswald, Kommunal, lizahoswald@gmail.com

Nässjö

Patrik Swahn, GS, pswahn.gs@outlook.com

Sävjö

Hans Heidenholm, Livs, hans.heidenholm@fro.se

Tranås

Jenny Englund, IF Metall, jenny.englund@live.se

Vaggeryd

Tommy Ottosson, IF Metall, tottosson65@hotmail.com

Vetlanda

Magnus Fagerholm, Livs, magnus.fagerholm@livs.se

Värnamo

Kommer inom kort.

Är du intresserad av att aktivera dig där du bor i gemensamma frågor för LO-förbunden hör av dig till oss!

Lisa Larsson, verksamhetsansvarig för LO-facken i kommunerna
lisa.larsson@lo.se, 0470-100 10