Facket direkt facketdirekt.nu

LO-facken i Jönköpings län

Här finns kontaktuppgifter för LO-facken i Jönköping.


Publicerad Uppdaterad
Kopiera länk för delning

Bilmontör
Foto: Lars Forsstedt

Jönköpings län

Aneby

Johan Lindström, Kommunal, johan.blabar11@gmail.com

Eksjö

Kommer inom kort. 

Gislaved

Fredrik Johansson, IF Metall, fredrik.johansson@ifmetall.se

Gnosjö

Ann-Charlott Hilding, IF Metall, anncharlotthilding@gmail.com

Habo

Kommer inom kort.

Jönköping

Kommer inom kort.

Mullsjö

Liza Oswald, Kommunal, lizahoswald@gmail.com

Nässjö

Ola Johannesson, Seko, ola.johannesson@seko.se

Sävjö

Hans Heidenholm, Livs, hans.heidenholm@fro.se

Tranås

Jenny Englund, IF Metall, jenny.englund@live.se

Vaggeryd

Tommy Ottosson, IF Metall, tottosson65@hotmail.com

Vetlanda

Magnus Fagerholm, Livs, magnus.fagerholm@livs.se

Värnamo

Kommer inom kort.

Är du intresserad av att aktivera dig där du bor i gemensamma frågor för LO-förbunden hör av dig till oss!

Madelene Kohut, verksamhetsansvarig för LO-facken i kommunerna
madelene.kohut@lo.se, 0470-100 82